Nietrzeźwy 58-latek kierował autokarem. Zatrzymali go niżańscy policjanci po zgłoszeniu świadka, który zauważył niebezpieczną jazdę kierowcy.
W ubiegły czwartek po godz. 20, dyżurny niżańskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie od obywatela, który był świadkiem niebezpiecznej jazdy poprzedzającego go autokaru. Według relacji zgłaszającego, przewoźnik m.in. gwałtownie przyspieszał, nagle hamował, zajeżdżał drogę innym pojazdom.


Policjanci natychmiast udali się na wskazany odcinek drogi krajowej nr 19 w Nisku, gdzie zatrzymali do kontroli kierującego autokarem. Okazało się, że 58-latek miał blisko 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W takim stanie mieszkaniec powiatu rzeszowskiego wiózł autokarem kilkunastu pasażerów.

Strzelał z wiatrówki do autobusu
Dzięki wzorowej postawie obywatela oraz szybkiej reakcji funkcjonariuszy, udało się zapobiec nieszczęściu. Teraz nieodpowiedzialny przewoźnik musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Mężczyźnie grozi surowa grzywna, a nawet areszt.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.