W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku", lescy policjanci spotkali się z dziećmi spędzającymi swoje ferie na stoku narciarskim w Weremieniu.
Choć na Podkarpaciu ferie zimowe już się skończyły, Bieszczady wciąż goszczą młodych turystów z regionów, w których dzieci korzystają z dni wolnych od szkoły. Dobre warunki sprawiają, że mali narciarze i snowboardziści korzystają z działających stoków. Dziś rano, w związku z trwającą kampanią "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku", funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lesku spotkali się z młodymi turystami i przypominali im o najważniejszych zasadach bezpiecznego zimowego wypoczynku.

Dzieci przypomniały sobie zasady "śnieżnego dekalogu" opracowane na podstawie zaleceń Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Policjanci przekazywali materiały informacyjne dla narciarzy. Uczestnikom aktywnego wypoczynku, zarówno dorosłym, jak i dzieciom, wręczano kieszonkowe informatory, w których znajduje się m.in. Dekalog Narciarza oraz numery telefonów ratunkowych.

Funkcjonariusze leskiej Policji, działania "Bezpieczne Ferie", prowadzą co roku przez kilka tygodni, do momentu, aż swój zimowy odpoczynek zakończą ostatnie województwa. Podczas codziennej służby policjanci informują wypoczywających na nartach, jak bezpiecznie korzystać ze stoków narciarskich, a także czym może grozić np. jazda dzieci bez kasku. W miejscach wypoczynku policjanci organizują spotkania, konkursy oraz prelekcje na tematy związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w trakcie ferii.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.