Odprawa roczna to ten moment, w którym policjanci omawiają efekty służby i pracy wykonanej w minionych dwunastu miesiącach. 10 lutego 2023 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Lesku odbyła się odprawa roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu leskiego. W uroczystej naradzie uczestniczyli lokalni samorządowcy.
Odprawę roczną rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Lesku podinsp. Grzegorz Koczera, który omówił stan bezpieczeństwa w powiecie leskim, a także efekty pracy funkcjonariuszy w 2022 roku. Przedstawił priorytety i zadania, jakie stoją przed jednostką w 2023 roku.

Komendant, oprócz podania wyników w liczbach - zatrzymanych nietrzeźwych kierujących, sprawców innych przestępstw, osób poszukiwanych listami gończymi - wspomniał także o niewymiernym czynniku mającym wpływ na poprawę stanu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu, jakim były działania prewencyjne i profilaktyczne. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego leskiej jednostki przez cały rok prowadzili szereg działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu. Spotkania z dziećmi, młodzieżą, seniorami, spotkania środowiskowe z mieszkańcami, konsultacje społeczne oraz debaty, to stałe elementy pracy leskich funkcjonariuszy.

Podinsp. Grzegorz Koczera podziękował przedstawicielom władz samorządowych i instytucjom za codzienną współpracę z jednostką. W swoim wystąpieniu okazał również wdzięczność wszystkim uczestnikom odprawy za wspólny wysiłek na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu leskiego.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter