Strażnicy z Baligrodu i Komańczy zatrzymali 7 osób za nielegalne poruszanie się po terenach leśnych.
Straż Leśna z Nadleśnictwa Cisna z pomocą strażników leśnych z Baligrodu i Komańczy w ostatni weekend lutego zatrzymali 7 osób za nielegalne poruszanie się po terenach leśnych. Celem ich wyprawy były nieporośnięte drzewami połoniny szczytu Jasło, aż do pasma Małej i Wielkiej Rawki.

- Jak co roku, w okresie zimowym, w górskie rejony Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie przyjeżdżają ludzie, którzy urządzają sobie nielegalne rajdy skuterami śnieżnymi oraz motocyklami crossowymi przystosowanymi do jazdy po śniegu (zamiast przedniego koła - płoza, zamiast tylnego - gąsienica) - informuje Wojciech Zajdel, specjalista ds. obronności i ochrony mienia RDLP w Krośnie. - Kary jakie grożą za tego typu wykroczenia są zbyt niskie. Świadczy o tym fakt, że 10 dni temu, trzech z nich zostało już ukaranych przez strażników leśnych.

Podczas interwencji strażnicy leśni zatrzymali łącznie 7 "rajdowców", którzy zostali ukarani mandatami karnymi w górnej granicy przewidzianej za wykroczenie z tytułu naruszenia artykułu 161 kodeksu wykroczeń, czyli nielegalnego wjazdu do lasu pojazdem silnikowym.

Warto zaznaczyć, że większość interwencji Straży Leśnej dotyczących nielegalnych rajdów quadów, crossów, skuterów śnieżnych czy samochodów terenowych jest dokonywana po zgłoszeniach osób korzystających w sposób właściwy z lasu i obiektów zagospodarowania turystycznego na terenie Lasów Państwowych. Powyżej opisany proceder był o tyle szkodliwy, że odbywał się po zmroku, czyli w okresie największej aktywności dzikiej zwierzyny leśnej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.