W Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętych funkcjonariuszy.
W czwartek (9 marca) w Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji ślubowania nowo przyjętych policjantów. W szeregi ropczyckiej jednostki wstąpiło dwóch nowych funkcjonariuszy.

Nowo przyjęci policjanci w obecności kadry kierowniczej oraz zaproszonych gości wypowiedzieli za podinsp. Romanem Zawiślak rotę ślubowania: "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…"

ślubowanie policjantów w Ropczycach

Następnie podinsp. Roman Zawiślak powitał nowo przyjętych policjantów w szeregach ropczyckiej jednostki. Komendant pogratulował im wyboru tak odpowiedzialnej służby na rzecz społeczeństwa. Zaznaczył również, że jest to wyjątkowe ślubowanie i ma szczególny przebieg, ponieważ po raz pierwszy odbywa się ze sztandarem Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach.

Kolejno głos zabrał Starosta Powiatu Ropczycko - Sędziszowskiego Witold Darłak, który również pogratulował nowym funkcjonariuszom dobrze wybranej ścieżki rozwoju zawodowego. Zwrócił także uwagę na trud codziennej służby, która przyczynia się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Czworo nowych policjantów złożyło ślubowanie
Policjanci zostali przyjęci do służby 27 lutego 2023 roku. Teraz przed nimi kilkumiesięczne szkolenie podstawowe, po którym rozpoczną służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach oraz Komisariacie Policji w Sędziszowie Małopolskim.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.