Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło w Siedleszczanach.
W poniedziałek (13 marca) przed godz. 11, policjanci przyjęli zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch pojazdów osobowych i ciężarówki z naczepą. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 985 relacji Tarnobrzeg - Mielec, w miejscowości Siedleszczany w gminie Baranów Sandomierski.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20-letni mężczyzna kierujący pojazdem osobowym marki Mazda, jadąc w kierunku Baranowa Sandomierskiego, zatrzymał się za pojazdem wykonującym manewr skrętu w lewo.

W pewnym momencie 20-latek zauważył w lusterku, że jadąca za nim ciężarówka z naczepą nie hamuje. Kierowca mazdy, obawiając się najechania przez pojazd ciężarowy, ruszył do przodu, wjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z kią, która została zepchnięta na pobocze i wjechała do przydrożnego rowu. W tym czasie kierowca ciężarówki, chcąc uniknąć najechania na tył mazdy, zjechał na pobocze uderzając bokiem naczepy w barierę energochłonną. W wyniku wypadku ranny został 53-letni kierowca pojazdu marki Kia.

"Samochodem w Dorosłe Życie" - konkurs w Dynowie
Policjanci ustalili, że uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi.

Przez dwie godziny na tym odcinku droga zablokowana była w obu kierunkach. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Baranowie Sandomierskim.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.