Łańcuccy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność podczas internetowych sprzedaży. Coraz częściej ofiarą oszustów padają osoby, które same wystawiły towar do sprzedaży i kliknęły w link przesłany przez potencjalnego kupca. W taki sposób mieszkaniec naszego powiatu stracił prawie 4 tysiące złotych.
W sobotę do łańcuckiej komendy zgłosił się mężczyzna, który stracił pieniądze podczas próby internetowej transakcji. Pokrzywdzony wystawił towar do sprzedaży na jednym z portali ogłoszeniowych. Szybko pojawił się potencjalny "kupiec", który zaproponował, że sam opłaci przesyłkę i wyśle po nią kuriera. Aby otrzymać pieniądze i zatwierdzić przesyłkę, sprzedający musiał tylko wejść w link przesłany w wiadomości i podać dane karty płatniczej i konta bankowego celem weryfikacji.

Wyłudzone dane posłużyły oszustowi do dokonania internetowej transakcji z rachunku sprzedającego. W ten sposób pokrzywdzony stracił prawie 4 tysiące złotych. Przestępca przejął również dostęp do jego konta bankowego.

To już kolejny przypadek, kiedy ofiarą oszustów padają osoby chcące sprzedać swoje rzeczy w internecie. Przestępcy coraz częściej wykorzystują fałszywe strony portali aukcyjnych, bankowości internetowej, operatorów płatności, czy firm kurierskich, aby uzyskać dostęp do naszego konta. Dlatego pamiętajmy, aby zawsze weryfikować adres strony, z której wykonujemy płatności elektroniczne.

Straciła oszczędności. Została oszukana metodą "na policjanta CBŚP"
Nie podawajmy również danych do kont bankowych czy kart płatniczych na stronach internetowych podsyłanych w linkach z niepotwierdzonego źródła. Naszą czujność powinna również zwrócić prośba o weryfikację i zalogowanie się na nasze konto przez podany link, kiedy to my mamy otrzymać zapłatę.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.