Jedna z mieszkanek powiatu brzozowskiego oddała oszustowi 40 tysięcy złotych, została oszukana metodą "na policjanta CBŚP".
W poniedziałek (13 marca), do 66-letniej mieszkanki powiatu brzozowskiego, z numeru zastrzeżonego zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta CBŚP z Krosna. Rzekomy "policjant" przekazał kobiecie, że prowadzona jest akcja CBŚP, a kobieta ma z nim współpracować i pomóc w ujęciu sprawcy. Dodał, że pracownicy banku również są powiązani z grupą przestępczą i uczestniczą w całym procederze kradzieży pieniędzy z kont klientów.

Kobieta cały czas pozostawała w kontakcie telefonicznym z oszustem, który polecił jej aby natychmiast poszła do banku i wypłaciła swoje oszczędności. Krok po kroku instruował kobietę mówiąc co ma robić.

Zostali oszukani podczas transakcji internetowych
Po wypłaceniu pieniędzy z banku, zgodnie z poleceniem kobieta położyła gotówkę we wskazanym przez fałszywego "policjanta" miejscu, po czym oddaliła się. Seniorka straciła 40 tys. złotych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.