Operator koparki, podczas prac ziemnych przy remoncie drogi w Tuczempach, wykopał niewybuch. O znalezisku powiadomił dyżurnego jarosławskiej komendy.
W poniedziałek około godz. 11, oficer dyżurny jarosławskiej jednostki przyjął zgłoszenie dotyczące odnalezienia niewybuchu podczas remontu drogi w Tuczempach w powiecie jarosławskim. Operator koparki, w trakcie prowadzonych prac ziemnych zauważył, że podczas wysypywania ziemi z łyżki, wypadł z niej przedmiot przypominający niewybuch. Przerwał pracę i o znalezisku powiadomił policję.

Miejsce to zostało natychmiast zabezpieczone przez funkcjonariuszy z jarosławskiej komendy. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuch, to pocisk artyleryjski długości około 70 cm i średnicy około 8 cm z ładunkiem bojowym, zapalnikiem i ładunkiem miotającym, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Pocisk pomimo upływu czasu stanowił zagrożenie dla życia i zdrowia, ze względu na zachowane wartości bojowe.

"Samochodem w Dorosłe Życie" - konkurs w Dynowie
Dyżurny powiadomił o znalezisku saperów z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie. Do czasu przyjazdu saperów miejsce odnalezienia niewybuchu zabezpieczali policjanci. Ruch na ul. Mickiewicza został chwilowo wstrzymany do czasu transportu przez saperów pocisku do wozu saperskiego.

Pamiętajmy, że w przypadku znalezienia, wykopania niewybuchów nie wolno ich pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się on znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie przekazać informację o znalezisku najbliższej jednostce policji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.