Funkcjonariusze SG z przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali obywatela Turcji podejrzanego o przemyt ludzi. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu na przejściu granicznym w Korczowej. 38-letni obywatel Turcji zgłosił się do odprawy na wyjazd z Polski.

W trakcie sprawdzeń danych w międzynarodowych bazach poszukiwawczych funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że cudzoziemiec jest poszukiwany przez austriacki wymiar sprawiedliwości. Władze tego kraju wydały za min Europejski Nakaz Aresztowania w celu ekstradycji. Mężczyzna jest podejrzany o udział w procederze przemytu imigrantów do krajów UE. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu został aresztowany na okres 60 dni.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na podkarpackich przejściach granicznych 27 osób poszukiwanych przez krajowe oraz zagraniczne służby.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.