Policjanci apelują do właścicieli psów o odpowiednie zabezpieczenie swoich czworonogów. W ciągu kilku ostatnich dni brzozowscy policjanci interweniowali w związku ze zdarzeniami z udziałem domowych pupili.
Do pierwszego ze zdarzeń doszło w środę około godziny 9 w Domaradzu. 24-letnia mieszkanka powiatu brzozowskiego jechała drogą wojewódzką nr 884. Nagle w rejonie posesji, pod peugeota którym kierowała kobieta wbiegł pies.
Doszło do zderzenia, w którym owczarek niemiecki doznał urazu tylnej kończyny, a samochód będzie wymagał naprawy. Przybyli na miejsce policjanci referatu ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości kierującej peugeotem - kobieta była trzeźwa. Ranne zwierzę przekazano przybyłemu na miejsce pracownikowi Gminy Domaradz, który przewiózł owczarka w miejsce, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

Do drugiego zdarzenia doszło w czwartek przed godz. 23 w Humniskach. Mieszkaniec Brzozowa jechał seatem drogą wojewódzką nr 887. W pewnym momencie pod koła jego samochodu wyskoczył pies. Kierowcy nie udało się go ominąć. Niestety zwierzę nie przeżyło. Do tego zdarzenia doszło na skutek niezachowania należytej ostrożności podczas trzymania czworonoga przez właściciela.

Wypadek w Leżajsku na DK77
W tych sprawach prowadzone są czynności wyjaśniające. Teraz za zachowanie psów odpowiedzą ich właściciele.

Pies w zderzeniu z rozpędzonym autem nie ma właściwe szans. Kierowca także ma niewielkie możliwości, aby uniknąć kolizji. Zdarza się także, że kierowcy próbują ominąć pojawiającą się nagle na drodze przeszkodę, ale w wyniku tego manewru uderzają w przydrożne drzewo lub zjeżdżają do rowu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.