Policjanci interweniowali wobec 56-latka, który mając ponad 0,5 promila alkoholu, prowadził samochód. To już siedemnasty nietrzeźwy kierowca, którego od początku roku zatrzymali łańcuccy funkcjonariusze.
Nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Spożyty alkohol znacznie utrudnia prawidłową ocenę i właściwą reakcję na sytuacje na drodze. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grożą również surowe konsekwencje. Pomimo tego na drogach nie brakuje osób, które mimo wcześniej wypitego alkoholu, wsiadają za kierownicę.

Łańcuccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnego nietrzeźwego kierowcę. W miejscowości Wola Mała, policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Fiat. Od prowadzącego pojazd 56-latka wyczuwalny był alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 0,5 promila alkoholu.

Kolejni pijani na drogach
Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz za swoje czyny 56-latek odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.