W Stuposianach odbyła się odprawa służbowa kierownictwa Straży Granicznej na Podkarpaciu.
21 i 22 marca w placówce SG w Stuposianach odbyła się odprawa służbowa kierownictwa Straży Granicznej na Podkarpaciu. Spotkanie miało na celu podsumowanie działalności BiOSG w 2022 roku oraz wyznaczenie kierunków na najbliższe miesiące.

Wyjazdowej odprawie przewodniczył Komendant Oddziału gen. bryg. SG Andrzej Popko oraz Zastępcy Komendanta, płk SG Sławomir Klekotka i płk SG Robert Kielar. W spotkaniu uczestniczyli naczelnicy wydziałów BiOSG, komendanci wszystkich podkarpackich placówek SG, a także przedstawiciel Biura Spraw Wewnętrznych SG i Biura Lotnictwa SG.

spotkanie służb w Stuposianach

Podczas dwudniowej odprawy podsumowano przedsięwzięcia zrealizowane w ubiegłym roku oraz omówiono kolejne, planowane inwestycje. Poruszono również zagadnienia dotyczące sytuacji migracyjnej na odcinku ochranianym przez BiOSG w kontekście konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Agenda spotkania objęła również tematy finansów i spraw kadrowych.

Spotkanie było okazją do poruszenia najważniejszych kwestii związanych z ochroną granicy państwowej oraz realizacją zadań przez poszczególne placówki SG.

Pożar domu w Małej. Pomoc przyszła w ostatniej chwili
Na zakończenie odbył się pokaz najnowszych rozwiązań technologicznych stosowanych w poszczególnych placówkach SG na Podkarpaciu. Przedstawiono zakupione niedawno elementy uzbrojenia oraz statki bezzałogowe wykorzystywane na granicy. Uczestnicy odprawy zobaczyli również egzemplarz z odebranej dzień wcześniej partii najnowszych samochodów terenowych Straży Granicznej. Nie zabrakło również nawiązań do tradycyjnych form pełnienia służby z wykorzystaniem koni i psów służbowych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.