Lubaczowscy policjanci zatrzymali w ubiegłym tygodniu mężczyznę, który kierował lawetą pomimo orzeczonego zakazu. Przed sądem odpowie także trzech innych kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić swoje pojazdy, mimo że wcześniej pili alkohol.
21 marca, tuż przed godz. 12, w Wólce Krowickiej, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód marki mercedes z lawetą. Okazało się, że za kierownicą siedział 38-letni obywatel Ukrainy, który posiada aktualny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna był trzeźwy, za swoje zachowanie odpowiedział przed sądem.

Tego samego dnia, około godz. 18, policjanci ruchu drogowego w Lubaczowie zatrzymali do kontroli 45-letniego kierującego samochodem marki Fiat. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

24 marca br., funkcjonariusze lubaczowskiej drogówki, w Kobylnicy Wołoskiej, zatrzymali do kontroli pojazd marki Citroen. Jak się okazało, kierował nim 27-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, badanie trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Kolejni pijani zatrzymani podczas akcji "Trzeźwość"
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

28 marca br., tuż przed godz. 7.30, policjanci ruchu drogowego, w trakcie prowadzonych działań "Trzeźwy Poranek" na ul. Szopena w Lubaczowie, sprawdzili stan trzeźwości 65-letniego kierowcy mazdy, badanie wykazało blisko 0,5 promila. Mieszkańcowi Lubaczowa zatrzymano prawo jazdy, odpowie przed sądem za popełnione wykroczenie.

Ponadto od 20 do 28 marca br. policjanci pracowali na miejscu 4 kolizji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.