19-letni mężczyzna, mając ponad promil alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę nissana, należącego do jego kolegi i razem z nim przyjechał na stację paliw zatankować pojazd. Mężczyźni na widok oznakowanego radiowozu zaczęli uciekać.
W ubiegłym tygodniu policjanci pełniący służbę na terenie Tarnobrzega, zwrócili uwagę na osobowego nissana, który na widok oznakowanego radiowozu z impetem wyjechał ze stacji paliw. Kierowca pojazdu poruszał się z dużą prędkością, wjechał w ul. Św. Barbary, następnie jadąc całą szerokością jezdni wjechał na parking, kierowca i pasażer wysiedli z pojazdu i zaczęli uciekać.

Policjanci ruszyli w pościg. Po krótkim czasie zatrzymali obu mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy Tarnobrzega w wieku 19 i 22-lat. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnej izbie zatrzymań. Obaj byli pod działaniem alkoholu.

- Funkcjonariusze prowadząc czynności szybko ustalili, że za kierownicą pojazdu siedział 19-latek. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,17 promila alkoholu. Okazało się, że młody mężczyzna wsiadł za kierownicę pojazdu, który należał do jego kolegi. Obaj przyjechali na stację paliw, aby zatankować paliwo- informuje KMP w Tarnobrzegu.

Policjanci zatrzymali kolejnych pijanych
19-latek został przesłuchany. Już usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Teraz o jego dalszym losie będzie decydował sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.