Kolbuszowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy forda. Mężczyzna jechał przez Raniżów z prędkością niemal 110 km/h, w miejscu, gdzie przepisy pozwalają na jazdę z prędkością 50 km/h.
Kolbuszowscy policjanci z referatu ruchu drogowego pracowali m.in. w Raniżowie, na ul. Kolbuszowskiej, na drodze wojewódzkiej nr 875. Funkcjonariusze z użyciem laserowego miernika prędkości sprawdzali prędkość, z jaką poruszają się pojazdy na tym odcinku drogi. Rejon ten jest bardzo często wskazywany na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako miejsce, gdzie kierowcy jeżdżą zbyt szybko.

- Około godz. 11, funkcjonariusze zmierzyli prędkość jadącego tym odcinkiem drogi, forda. Urządzenie wskazało, że kierowca poruszał się z prędkością 109 km/h w miejscu, gdzie przepisy pozwalają na jazdę z prędkością 50 km/h - informuje KPP w Kolbuszowej.

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 59 km/h, 36-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter