W piątkowe popołudnie w Zwierzyniu w powiecie leskim, odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla służb mundurowych Województwa Podkarpackiego.
W piątkowe popołudnie odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej pod hasłem "Krzyż znakiem służby i ofiary" dla służb mundurowych Województwa Podkarpackiego.

droga krzyżowa w Zwierzyńcu

Funkcjonariusze wraz ze swoimi kapelanami oraz przedstawicielami władz samorządowych wyruszyli w drogę krzyżową z myślą, że każdy mundur to znak służby, poświęcenia życia dla Ojczyzny i drugiego człowieka. W ten szczególny sposób funkcjonariusze co roku przypominają, że są w służbie pokoju i bezpieczeństwa, dla dobra innych ludzi.

Na czele policyjnej delegacji wystąpił I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie - insp. Stanisław Sekuła. Towarzyszyli mu komendanci miejscy i powiatowi z Leska, Ustrzyk Dolnych, Sanoka, Jasła, Krosna, Dębicy i Ropczyc.

droga krzyżowa służb mundurowych

Oprócz policjantów, służby mundurowe reprezentowali funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Celno- Skarbowej, Służby Więziennej, także Wojsko Polskie, państwowa i ochotnicza Straż Pożarna, Straż Ochrony Kolei, jak również przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego, Polskiego Związku Łowieckiego, Regionalnych Lasów Państwowych Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych Karpaty.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.