Patrol podkarpackiej Inspekcji Transportu Drogowego, zatrzymał zespół pojazdów przewożący koparkę oraz akcesoria do niej - dodatkowa łyżka. Były przewożone nieprawidłowo.
Przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej, wymiarów zespołu pojazdów oraz uchybienia w stanie technicznym stwierdzili inspektorzy z WITD w Rzeszowie.

Pełniący służbę w Stalowej Woli, na drodze krajowej 77, patrol podkarpackiej Inspekcji Transportu Drogowego, zatrzymał zespół pojazdów przewożący koparkę oraz akcesoria do niej - dodatkowa łyżka.

W trakcie kontroli inspektorzy wykonali sprawdzenia mas i wymiarów ciągnika i naczepy. Rzeczywista masa zespołu wyniosła 42,3 t, co w stosunku do dopuszczalnych 40 t. stanowiło przekroczenie o 2,3 t. natomiast długość zestawu wyniosła 16,7 m i była za duża o 0,2 m. Kierowca okazał zezwolenie na przejazd pojazdem nienormatywnym, która pozwalało na przejazd pojazdem o zwiększonej masie lub wymiarach, ale tylko w przypadku przewozu ładunku niepodzielnego. Tu przewożony był ładunek składający się z dwóch elementów, który można było przewieźć osobno.

przewożony gabaryt

W dalszym etapie kontroli inspektorzy skupili się na sprawdzeniu stanu technicznego i tu także stwierdzili nieprawidłowości. W naczepie ujawniono liczne uszkodzenia bieżnika: rozcięcia, przetarcia oraz ubytki odsłaniające warstwę stalowej osnowy opon.

W związku z tym iż pojazd nie spełniał warunków, które pozwoliły by mu poruszać się zgodnie z przepisami po drogach publicznych a dodatkowo jego stan techniczny powodował realne zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, zakazano kierowcy kontynuowania jazdy. Nałożono na niego mandat karny, zatrzymano dowód rejestracyjny naczepy a w stosunku do przewoźnika oraz osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie, zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.