Ministrowie ds. transportu z Europy, Ameryki Północnej i Azji odwiedzili przejście graniczne w Korczowej.
30 marca ministrowie ds. transportu z Europy, Ameryki Północnej i Azji odwiedzili przejście graniczne w Korczowej. Delegacje przywitał i oprowadził Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Na linii granicy państwowej spotkali się przedstawiciele delegacji z 23 państw. Wśród uczestników byli m.in. ministrowie transportu z Ukrainy, Szwecji, Czech, Słowacji, Litwy, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Polskę reprezentował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

W trakcie wizyty Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG, gen. bryg. SG Andrzej Popko przedstawił aktualną sytuację na granicy oraz omówił działania podejmowane przez Bieszczadzki Oddział SG od momentu wybuchu wojny na Ukrainie. Komendant zwrócił również uwagę na rozwiązania umożliwiające sprawne i bezpieczne przekroczenie granicy przez uchodźców uciekających od wojny.

Ukryła marihuanę w paczce po papierosach
Po obejrzeniu wystawy fotograficznej, dotyczącej pomocy udzielanej uchodźcom m.in. na podkarpackich przejściach granicznych, przedstawiciele delegacji wzięli udział w konferencji prasowej. Ministrowie transportu potwierdzili solidarność z Ukrainą oraz mówili o konieczności wybudowania szlaków transportowych łączących Ukrainę z demokratyczną Europą.

Spotkanie odbyło się w ramach dwudniowej konferencji "Dialog Wysokiego Szczebla dla Ukrainy". Ostatnim akcentem wydarzenia była wizyta na podkarpackim przejściu granicznym.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter