Krośnieńscy stróże prawa kontynuują kampanię pn. "Policyjne wtorki z profilaktyką". Celem tego projektu jest podniesienie poziomu świadomości dzieci i młodzieży wobec czyhających zagrożeń.
"Policyjne wtorki z profilaktyką" to autorska kampania informacyjna krośnieńskich policjantów, realizowana przez funkcjonariuszy Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii miejscowej jednostki. Celem działań jest podniesienie poziomu świadomości prawnej dzieci i młodzieży, uwrażliwianie na zagrożenia wynikające z eksperymentowania ze środkami odurzającymi oraz promowanie odpowiedzialnych zachowań podczas korzystania z Internetu.

Zajęcia dedykowane są dla uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz młodzieży ze szkół średnich. Innowacyjna formuła spotkań polega m.in. na kompleksowym dopasowaniu prezentowanych treści do grup odbiorców, których liczba nie powinna przekraczać 30 osób. Zajęcia, organizowane w budynku Komendy Miejskiej Policji w Krośnie przy ul. Lwowskiej 28, łączą w sobie teorię oraz możliwość praktycznej obserwacji codziennej pracy krośnieńskich stróżów prawa.

Wizyta międzynarodowej delegacji na przejściu granicznym w Korczowej
W jubileuszowej odsłonie kampanii wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych w Bóbrce i Łękach Dukielskich. Było to już 50-te spotkanie krośnieńskich policjantów z dziećmi, w ramach autorskiego projektu profilaktycznego.

Niesłabnąca popularność lekcji bezpieczeństwa organizowanych w miejscowej komendzie, wskazuje ciągłą potrzebę podnoszenia poziomu wiedzy dzieci i młodzieży oraz promowania wśród nich odpowiedzialnych postaw wobec czyhających zagrożeń.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.