Niespełna dwóch godzin potrzebowali policjanci, aby zatrzymać sprawców kradzieży perfum z drogerii w Tarnobrzegu.
W ubiegłym tygodniu dyżurny tarnobrzeskiej komendy, otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednej z drogerii przy ul. Mickiewicza. Z przekazanych informacji wynikało, że przestępstwa mieli dopuścić się dwaj mężczyźni, którzy zabrali markowe perfumy i pospiesznie wyszli ze sklepu. Gdy pracownik pobiegł w ich kierunku, sprawców już nie było. Wartość strat została oszacowana na blisko 800 złotych.

Na miejsce udali się policjanci. Funkcjonariusze sprawdzili sklepowy monitoring, ustalili rysopis i rozpoczęli poszukiwania sprawców. Niespełna dwie godziny po zdarzeniu, patrol służby kryminalnej zauważył na osiedlowym parkingu grupę młodych mężczyzn, a wśród nich dwie osoby zarejestrowane przez sklepowy monitoring. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić tych mężczyzn. Okazało się, że sprawcy próbowali sprzedać perfumy przypadkowo spotkanym osobom. Policjanci znaleźli skradzione przedmioty w zaparkowanym samochodzie, którym obaj przyjechali. Kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców Tarnobrzega w wieku 40 i 46 lat. Obaj byli w przeszłości notowali za popełnione przestępstwa. Sprawcy kradzieży trafili do policyjnego aresztu.

Wpadł pechowy złodziej
Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie każdemu z mężczyzn zarzutu popełnienia przestępstwa kradzieży. Teraz będą odpowiadać przed sądem. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.