5 kwietnia przedstawiciele Służby Celnej i Granicznej USA odwiedzili placówki Straży Granicznej w Medyce i Huwnikach.
Delegację przywitał w przejściu granicznym w Medyce Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG, gen. bryg. SG Andrzej Popko oaz zastępca Komendanta ds. granicznych płk SG Sławomir Klekotka.

Żołnierze amerykańscy w Medyce i Huwnikach

Celem spotkania było omówienie charakterystyki przejścia granicznego oraz zapoznanie z realizowanymi tutaj zadaniami. W szczególności omówiono działania podejmowane przez funkcjonariuszy po wybuchu konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Nawiązano również do skali ruchu granicznego w ubiegłym roku oraz najnowszych statystyk.

Następnie przedstawiciele amerykańskich służb złożyli wizytę w Huwnikach. Na terenie placówki mundurowi z SG zaprezentowali sprzęt wykorzystywany do ochrony granicy państwowej. Przedstawiono również charakterystykę zagrożeń na ochranianym przez placówkę zewnętrznym odcinku granicy państwa.

Amerykańscy żołnierze w Medyce i Huwnikach

W trakcie wizyty omówiono także współpracę z IV Wydziałem Lotniczym BL KGSG w Huwnikach. Funkcjonariusze Wydziału Lotniczego opowiedzieli o dostępnej flocie i możliwościach jej wykorzystania do realizacji ustawowych zadań.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.