Stalowowolski profilaktyk odwiedzał uczniów szkół podstawowych na terenie gminy Radomyśl nad Sanem. Podczas spotkań, rozmawiał z młodzieżą na temat przemocy rówieśniczej oraz jej prawnych konsekwencjach.
Jednym z priorytetowych zadań Policji jest dbanie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Dlatego stalowowolski profilaktyk, na wniosek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomyślu nad Sanem, na przełomie marca i kwietnia, przeprowadził działania wśród uczniów, ukierunkowane na przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom.

Policyjny profilaktyk spotkał się z uczniami szkół podstawowych

Asp. szt. Robert Kotwica przeprowadził cykl spotkań na terenie wszystkich szkół podstawowych gminy Radomyśl nad Sanem. W działaniach udział wzięło ponad 470 uczniów. Celem spotkań było przede wszystkim uświadomienie młodym osobom, co to jest przemoc rówieśnicza i jakiego typu zachowania się do niej zaliczają. Poruszono również temat zachowań przemocowych z użyciem nowych technologii, przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych. Policjant uświadamiał również o konsekwencjach prawnych, jakie grożą nieletnim sprawcom przemocy.

Prelekcje były również okazją do porozmawiania z młodzieżą na temat praw człowieka. Funkcjonariusz zachęcał do reagowania na wszelkie przejawy przemocy i agresji. Młodzież aktywnie brała udział w prowadzonej dyskusji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.