Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego w Domaradzu przekroczył dopuszczalną prędkość o 66 km/h. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h, jechał z prędkością 106 km/h.
W środę przed godz. 12, brzozowscy policjanci ruchu drogowego, kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierujący pojazdami w Domaradzu, na odcinku drogi, gdzie obowiązywała prędkość do 40 km/h.

Funkcjonariusze zmierzyli prędkość z jaką poruszał się kierujący citroenem, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 66 km/h jadąc 106 km/h. Za kierownicą auta siedział 32-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego.

- Sprawdzenie mężczyzny w policyjnej bazie danych wykazało, że wykroczenie, którego się dopuścił zostało popełnione w warunkach tzw. recydywy. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 4 tys. złotych i 14 punktami karnymi. Kierowca odmówił przyjęcia mandatu. Teraz o wymiarze jego kary zdecyduje sąd. Zgodnie z nowymi przepisami sąd może nałożyć grzywnę w wysokości nawet do 30 tys. złotych- informuje KPP w Brzozowie.

22-latek uszkodził wiaty przystankowe. Grozi mu do 5 lat
Recydywa to ponowne popełnienie wykroczenia z tej samej grupy. W praktyce oznacza to, że jeżeli uczestnik ruchu drogowego złamie przepisy, to w przypadku ponownego popełnienia podobnego wykroczenia w okresie do 2 lat od pierwszego zdarzenia, zostanie ukarany mandatem karnym w podwójnej wysokości.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.