Zarzuty nieumyślonego spowodowania uszczerbku na zdrowiu usłyszał 48-letni mieszkaniec gminy Łańcut. Nietrzeźwy mężczyzna łyżką obsługiwanej koparko-ładowarki przygniótł 58-letniego współpracownika.
We wtorek około godz. 19 policjanci zostali zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na jednej z posesji w miejscowości Kraczkowa. Z przekazanych informacji wynikało, że jeden z pracujących tam mężczyzn został przygnieciony przez maszynę budowlaną.

Policjanci na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Do wypadku doszło na terenie prywatnej posesji, gdzie prace porządkowe za pomocą koparko-ładowarki wykonywał 48-letni mieszkaniec gminy Łańcut. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, w pewnym momencie obsługujący maszynę budowlaną 48-latek przycisną łyżką koparki do samochodu ciężarowego pomagającego mu w pracy 58-latka.

Nieprzytomny 58-latek trafił do szpital. W chwili zdarzenia kierowca koparko-ładowarki był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. 48-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Kompletnie pijana 31-latka spowodowała kolizję i odjechała z miejsca
Dzisiaj 48-latek usłyszał zarzuty dotyczące nieumyślonego spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo grozi kara do roku pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter