Funkcjonariusze SG z placówki w Medyce ujawnili naczepę z podrobionym VIN-em oraz motocykl skradziony we Włoszech.
13 kwietnia do kontroli w przejściu granicznym w Medyce zgłosił się 48-letni obywatel Ukrainy. Cudzoziemiec wyjeżdżali z Polski ciężarówką z naczepą. Podczas sprawdzeń strażnicy graniczni zauważyli, że znak identyfikacyjny naczepy Benalu odbiega od wzoru numerów VIN przyjętych dla tej marki.

Naczepa o szacunkowej wartości 56 tys. zł została zatrzymana, a dalsze czynności prowadzą specjaliści SG z zakresu legalności pochodzenia pojazdów.

zatrzymany samochód w Medyce

Kilka godzin później na tym samym przejściu granicznym zatrzymano motocykl marki Kawasaki. Jednoślad przewoził na lawecie 51-letni obywatel Ukrainy, który wyjeżdżał z Polski. W trakcie sprawdzeń pojazdu mundurowi ustalili, że jego dane figurują w międzynarodowych bazach poszukiwawczych. Jak się okazało, motor został utracony we Włoszech.

Kompletnie pijana 31-latka spowodowała kolizję i odjechała z miejsca
Pojazd o szacunkowej wartości 20 tys. zł został zatrzymany, a w sprawie prowadzone są dalsze czynności.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ponad 25 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość przekracza 2 mln zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.