Prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka Adam Hamryszczak został wybrany przez walne zgromadzenie Związku Regionalnych Portów Lotniczych (ZRPL) na wiceprezesa tej organizacji w kadencji 2023-2025.
Nowe władze ZRPL liczą trzech członków, każdy z nich pełni swoją funkcję społecznie. Na stanowisko prezesa powołano Radosława Włoszka, prezesa Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice. Drugim wiceprezesem ZRPL jest Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Adam Hamryszczak ukończył magisterskie studia prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz uzyskał tytuł magistra administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Stypendysta Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości w Łodzi jest absolwentem studiów podyplomowych w Warszawskiej Szkole Biznesu, na wydziale zarządzania i posiada tytuł Master of Business Administration.

W 2008 r. związał się z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, początkowo z Departamentem Wspierania Przedsiębiorczości. Następnie pełnił funkcję zastępcy Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego, a od lipca 2014 r. dyrektora Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Od listopada 2015 r. pełnił funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju kierowanym przez Premiera Mateusz Morawieckiego, a od 18 stycznia 2018 r. do 4 czerwca 2019 r. na tożsamym stanowisku w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Pełnił również funkcje członka Stałego Komitetu Rady Ministrów. Natomiast 22 czerwca 2019 r. objął stanowisko prezesa lotniska Rzeszów-Jasionka. Jest członkiem Rady Uczelni Politechniki Rzeszowskiej na kadencję 2021-2024.

W poprzedniej kadencji Związkowi Regionalnych Portów Lotniczych przewodził szef lotniska w Katowicach, Artur Tomasik. Związek zrzesza lotniska: Bydgoszcz-Szwederowo, Gdańsk-Rębiechowo, Katowice-Pyrzowice, Kraków-Balice, Lublin, Łódź-Lublinek, Modlin, Olsztyn-Mazury, Poznań-Ławica, Rzeszów-Jasionka i Wrocław-Strachowice.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.