Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca forda, który jechał drogą krajową nr 9. Mężczyzna został zatrzymany dzięki czujności i wzorowej postawie 19-latka.
W niedzielę około godz. 22.30, dyżurny kolbuszowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Widełce po drodze krajowej nr 9, porusza się prawdopodobnie pijany kierowca, za którym cały czas, aby uniemożliwić mu ucieczkę, jedzie zgłaszający.

- Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Kierujący fordem zjechał z drogi głównej i zatrzymał się w okolicy kościoła w Widełce. Na miejscu zdarzenia zastano siedzącego za kierownicą forda 64-letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego oraz oddalającego się z miejsca innego mężczyznę, który po wylegitymowaniu okazał się być bratem kierującego. Jak ustalono, razem pili oni alkohol. Kierowca forda został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,44 promila alkoholu w jego organizmie- przekazuje KPP w Kolbuszowej.

Dzięki godnej naśladowania postawie 19-letniego mężczyzny, nietrzeźwy kierowca nie uniknie odpowiedzialności przed sądem.

Pijany, bez uprawnień 23-latek dachował hondą
Przypominamy również, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.