Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca forda, który jechał drogą krajową nr 9. Mężczyzna został zatrzymany dzięki czujności i wzorowej postawie 19-latka.
W niedzielę około godz. 22.30, dyżurny kolbuszowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Widełce po drodze krajowej nr 9, porusza się prawdopodobnie pijany kierowca, za którym cały czas, aby uniemożliwić mu ucieczkę, jedzie zgłaszający.

- Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Kierujący fordem zjechał z drogi głównej i zatrzymał się w okolicy kościoła w Widełce. Na miejscu zdarzenia zastano siedzącego za kierownicą forda 64-letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego oraz oddalającego się z miejsca innego mężczyznę, który po wylegitymowaniu okazał się być bratem kierującego. Jak ustalono, razem pili oni alkohol. Kierowca forda został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,44 promila alkoholu w jego organizmie- przekazuje KPP w Kolbuszowej.

Dzięki godnej naśladowania postawie 19-letniego mężczyzny, nietrzeźwy kierowca nie uniknie odpowiedzialności przed sądem.

Pijany, bez uprawnień 23-latek dachował hondą
Przypominamy również, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter