Stalowowolscy policjanci jednego dnia dwukrotnie zatrzymali kierującego lancią, który posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy.
We wtorek po godz. 10, na ul. Kwiatkowskiego, policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki Lancia, którą kierował 18-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. W trakcie sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna posiada, wydany przez Sąd Rejonowy w Stalowej Woli, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy.

Zakaz obowiązywał od marca 2023 roku. 18-latek sądowy zakaz otrzymał w związku z wcześniejszym prowadzeniem pojazdu bez uprawnień. Mężczyźnie zakazano dalszej jazdy, a pojazd przekazano innej osobie. Z interwencji sporządzono dokumentację.

- Tego samego dnia, przed godz. 23, wracająca po słuzbie policjantka wydziału ruchu drogowego poinformowała dyżurnego, że na ul. Podskarpowej w Stalowej Woli, kierujący lancią jedzie z nadmierną prędkością, łamiąc przepisy ruchu drogowego. W miejscowości Obojna policyjny patrol zatrzymał pojazd do kontroli. Kierującym okazał się ten sam 18-latek- przekazuje KPP w Stalowej Woli.

Teraz mężczyzna za dwukrotne złamanie zakazu sądowego odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.