W miejscowości Wesoła został potrącony 13-latek. Chłopiec poruszał się na hulajnodze elektrycznej.
Do zdarzenia doszło wczoraj (8 maja), przed godziną 14 w miejscowości Wesoła, w rejonie szkoły. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że poruszający się na hulajnodze elektrycznej 13-latek został potrącony przez kierującego audi, który jechał w kierunku miejscowości Kąkolówka.

- Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują na to, że dziecko wjechało na jezdnię bezpośrednio przed jadący samochód. Badanie alkomatem kierowcy wykazało, że 27-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego był trzeźwy- przekazała KPP w Brzozowie.

W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznał 13-latek. Dziecko karetką pogotowia zostało przetransportowane do szpitala.

Droga na tym odcinku była zablokowana. Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów oraz zabezpieczyli ślady. Pozwolą one na dokładne ustalenie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Wypadek w Wesołej. Zderzenie ciągnika z Bmw
Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność i wzmożoną czujność. Sezon letni sprawia, że na drogach pojawia się więcej uczestników ruchu drogowego poruszających się jednośladami, czy też urządzeniami wspomagającymi ruch. Pamiętajmy, że hulajnogą elektryczną można poruszać się z maksymalną prędkością 20 km/h, po "jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.