W bieżącym tygodniu, uczniowie najmłodszych klas Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Stalowej Woli i Zespołu Szkół w Zaleszanach, mieli okazję zapoznać się z historią Misia Wojtka i symbolami naszej historii.
Stalowowolski profilaktyk asp. szt. Robert Kotwica, dzięki współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w Rzeszowie, zorganizował dwudniowe spotkania z uczniami najmłodszych klas szkół podstawowych. Tematem przewodnim były "Symbole naszej historii" oraz "Historia Misia Wojtka - żołnierza gen. Andersa". Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim chęć zainteresowania uczniów i przybliżenia im w ciekawy sposób historii Polski.

Spotkania prowadzone były przez edukatorów Katarzynę Kyc oraz dr Jacka Magdonia z Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie.

Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, po którym podsumowali swoją wiedzą o symbolach i kolorach związanych z państwem polskim. Usłyszeli też ciekawą historię o misiu, który został uznany za żołnierza i przeszedł szlak bojowy razem z armią Andersa.

Kierował samochodem bez badań, ubezpieczenia i rejestracji
W spotkaniu wzięło udział ponad 200 uczniów wraz z pedagogami i nauczycielami. Uczestnicy brali czynny udział w zajęciach i chętnie odpowiadali na zadawane im pytania.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało drobne upominki. Zaplanowane są kolejne tego typu spotkania.

Działanie te wpisują się w obchody związane z Dniem Flagi oraz Świętem Konstytucji 3 maja.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.