Zakończyła się przebudowa DW 993 pomiędzy Wolą Cieklińską a Pielgrzymką, 3,5 kilometrowy odcinek trasy od granicy z województwem małopolskim w kierunku Nowego Żmigrodu.
Zakończyła się przebudowa ostatniego odcinka drogi wojewódzkiej nr 993 w Powiecie Jasielskim. W czwartek uroczyście oddano do użytkowania ponad 3,5 kilometrowy odcinek trasy od granicy z województwem małopolskim w kierunku Nowego Żmigrodu.

W wydarzeniu tym uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i administracji publicznej - Powiat Jasielski reprezentował starosta Adam Pawluś.

Będąca w złym stanie technicznym droga wojewódzka nr 993 była przebudowywana etapami. Uroczyście oddano do użytkowania ostatni, 3,5 kilometrowy odcinek biegnący od miejscowości Wola Cieklińska do Pielgrzymki. Tym samym droga ta na terenie powiatu jasielskiego jest już wyremontowana w całości.

Podczas uroczystości Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch podziękował wszystkim osobom, dzięki którym infrastruktura drogowa w południowo-zachodnim rejonie województwa się poprawiała.

otwarcie drogi

Włodarz Powiatu Jasielskiego starosta Adam Pawluś, dziękując osobom zaangażowanym za realizację tej inwestycji podkreślał, jak ważny jest to odcinek drogi dla komunikacji w powiecie jasielskim.

- To dobra wiadomość, że droga 993 - bardzo ważna droga - po czterdziestu latach została doprowadzona do takiego stanu, po którym mogą się poruszać pojazdy o nieograniczonej nośności. Za to, w imieniu mieszkańców powiatu jasielskiego oraz wszystkich użytkowników i gości, którzy będą przybywać do powiatu jasielskiego, bardzo serdecznie dziękuję. Dziękuję Zarządowi Województwa, Sejmikowi Województwa Podkarpackiego i pracownikom Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Mieszkańcy gminy położonych przy tej drodze czekali na to bardzo długo i ten stan się poprawił. Wcześniej zostały wykonane obiekty mostowe więc zniknęły ograniczenia tonażowe - mówił starosta.

Przebudowa DW 993 na odcinku od Woli Cieklińskiej do Pielgrzymki kosztowała prawie 6,1 mln zł. Zadanie sfinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na usuwanie skutków powodzi.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.