Podkarpaccy policjanci wzięli udział w ćwiczeniu taktyczno-sztabowym RENEGADE/SAREX-23, które odbyło się na terenie powiatu leskiego i tarnobrzeskiego.
Ćwiczenia taktyczno-sztabowe Renegade/Sarex-23 zostały organizowane przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych im. generała Bronisława Kwiatkowskiego. Głównym celem tego przedsięwzięcia było sprawdzenie zdolności Sił Zbrojnych RP i układu pozamilitarnego, jako elementów systemu bezpieczeństwa państwa, do przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym właściwym dla systemu Obrony Powierzanej oraz ratownictwa lotniczego, morskiego i bojowego.

ćwiczenia policjantów

Na potrzeby ćwiczeń przygotowano kilka epizodów w różnych częściach kraju. Dwa z nich odbyły się wczoraj na Podkarpaciu. Związane były z przeprowadzeniem akcji poszukiwawczo-ratowniczych po zdarzeniach lotniczych na obszarze lądowym, w trudno dostępnym rejonie, o dużym stopniu zalesienia oraz nad rozległym akwenem wodnym.

Jeden z epizodów dotyczył zderzenia dwóch samolotów. Do tej kryzysowej sytuacji doszło nad terenem leśnym w miejscowości Gorzyce, w powiecie tarnobrzeskim. Scenariusz drugiego ćwiczenia polegał na uratowaniu i udzieleniu pomocy dwóm spadochroniarzom - jeden z nich spadł z dużej wysokości na koronę zapory, drugi do jeziora solińskiego.

Zderzenie trzech pojazdów z udziałem karetki pogotowia
W działania ratunkowe zaangażowani byli policjanci, strażacy PSP, OSP, żołnierze WOT, PCK oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego województwa podkarpackiego. Do akcji skierowano żołnierzy, brał w nich udział także śmigłowiec Straży Granicznej. Działania te odbyły się w ramach służby ASAR.

ćwiczenia policjantów

Po zakończeniu ćwiczeń omówiono szczegóły tego przedsięwzięcia. Głównie koncentrowano się na kanałach współpracy, osiągniętych celach oraz uwagach pomocnych przy organizacji podobnych ćwiczeń w przyszłości.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.