Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego stracił kilka tysięcy złotych. Policjanci apelują o ostrożność.
Kilka tygodni temu do kolbuszowskiej jednostki zgłosił się mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który padł ofiarą oszustów.

Mężczyzna powiadomił, że skontaktował a się z nim telefonicznie kobieta, która poinformowała, że posiada on nieaktywne konto na internetowej giełdzie kryptowalutowej. W trakcie kolejnych kontaktów pokrzywdzony został namówiony do aktywacji konta, a następnie do zainstalowania aplikacji umożliwiającej zdalny dostęp do pulpitu. Po zainstalowaniu aplikacji mężczyzna zalogował się do swojego banku i z pomocą oszusta wykonał przelew w wysokości kilku tysięcy złotych. Następnie oszust namówił pokrzywdzonego, aby ten zaciągnął pożyczkę w wysokości kilkunastu tysięcy złotych, w celu wykazania większego obrotu na koncie. Mężczyzna zgodził się i z pomocą oszusta uzupełnił wniosek o pożyczkę 15 tys. złotych.

50-latka oszukana na "amerykańskiego żołnierza". Straciła 100 tys. zł
Na szczęście do zawarcia pożyczki ostatecznie nie doszło, ponieważ do pokrzywdzonego zadzwonił pracownik banku, aby potwierdzić złożenie wniosku o pożyczkę. W trakcie rozmowy z pracownikiem, pokrzywdzony uświadomił sobie, że padł ofiarą oszustów.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi kolbuszowska Policja. Policjanci apelują o ostrożność.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.