Krew jest największym darem, nie da się jej wyprodukować, ale można się nią podzielić. Od kilku lat ta idea przyświeca organizatorom akcji krwiodawstwa "Krew Największym Darem - Podziel się z potrzebującymi".
Pracownicy Orlen Oil w Jedliczu, w ramach wolontariatu pracowniczego, Fundacja Kompas, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie byli organizatorami szlachetnej inicjatywy, która odbyła się 29 maja br. Tego dnia można było oddać krew w mobilnym punkcie poboru, a chętnych do jej oddania nie brakowało. Jak poinformował nas koordynator akcji Marcin Józefowicz - spośród 36 zarejestrowanych osób ostatecznie zakwalifikowanych do oddania krwi zostało 24 osoby. Dzięki temu zebrano 10,8 litra co jest bardzo dobrym wynikiem i nieocenionym darem dla osób potrzebujących.

zbiórka krwie w Jedliczu

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik oraz Starosta Krośnieński Jan Pelczar.

Partnerami akcji byli: Orlen Południe, Klub Sportowy Karpaty Krosno, Miejsko-Gminny Związek OSP RP w Jedliczu, Koło Gospodyń Wiejskich w Długiem, Klub Honorowych Dawców Krwi Orlen Południe, Koło Honorowych Dawców Krwi PGNiG Technologie.

Zobacz galerię

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter