Krew jest największym darem, nie da się jej wyprodukować, ale można się nią podzielić. Od kilku lat ta idea przyświeca organizatorom akcji krwiodawstwa "Krew Największym Darem - Podziel się z potrzebującymi".
Pracownicy Orlen Oil w Jedliczu, w ramach wolontariatu pracowniczego, Fundacja Kompas, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie byli organizatorami szlachetnej inicjatywy, która odbyła się 29 maja br. Tego dnia można było oddać krew w mobilnym punkcie poboru, a chętnych do jej oddania nie brakowało. Jak poinformował nas koordynator akcji Marcin Józefowicz - spośród 36 zarejestrowanych osób ostatecznie zakwalifikowanych do oddania krwi zostało 24 osoby. Dzięki temu zebrano 10,8 litra co jest bardzo dobrym wynikiem i nieocenionym darem dla osób potrzebujących.

zbiórka krwie w Jedliczu

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik oraz Starosta Krośnieński Jan Pelczar.

Partnerami akcji byli: Orlen Południe, Klub Sportowy Karpaty Krosno, Miejsko-Gminny Związek OSP RP w Jedliczu, Koło Gospodyń Wiejskich w Długiem, Klub Honorowych Dawców Krwi Orlen Południe, Koło Honorowych Dawców Krwi PGNiG Technologie.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.