Artystycznie, słonecznie i kolorowo, tak w skrócie można opisać tegoroczną akcję edukacyjno-informacyjną "Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki"
Artystycznie, słonecznie i kolorowo, tak w skrócie można opisać tegoroczną akcję edukacyjno-informacyjną "Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki" zorganizowaną przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle.

To akcja o charakterze edukacyjno - informacyjnym, której celem jest ochrona środowiska i klimatu poprzez wykorzystanie energii słonecznej, przy zastosowaniu kolektorów słonecznych, systemów fotowoltaicznych oraz energii geotermalnej i wiatrowej. Służy ona zmianie świadomości ekologicznej mieszkańców i pogłębieniu wiedzy w zakresie energetyki odnawialnej w szczególności słonecznej jako ekologicznego i taniego źródła energii.

Dzień Dziecka w Jaśle
Wydarzenie miało miejsce na płycie jasielskiego Rynku i zgromadziło wielu młodych ludzi. Uczestnicy imprezy mogli brać udział w ciekawych konkursach, zabawach, warsztatach plastycznych i zawodach sportowych. Oprócz dawki wiedzy, dzieciaki otrzymały również potężną dawkę pozytywnej, muzycznej energii. Wszystko za sprawą fenomenalnych występów solowych młodziutkich artystów z Jasielskiego Domu Kultury i wokalisty Mateusza Mijala.

Warto podkreślić, że jednym z najciekawszych punktów programu okazał się konkurs plastyczny pt.: "Świat wykorzystujący energię odnawialną w przyszłości". Jury w składzie: Anna Brożyna i Katarzyna Wójcik z Jasielskiego Domu Kultury, miało nie lada wyzwanie w wyłonieniu zwycięzców. Dzieci włożyły w pracę wiele serca i trudu, aby efekt końcowy był przepiękny.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.