Kolbuszowscy policjanci ukarali mandatem kierowcę forda, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez pasy.
Do zdarzenia doszło we wtorek około godz.13, przy ul. Piekarskiej w Kolbuszowej. Jadący tą trasą policjanci z referatu ruchu drogowego kolbuszowskiej jednostki zatrzymali się przed przejściem dla pieszych, aby ustąpić pierwszeństwa grupie dzieci wraz z opiekunami przechodzącymi przez pasy. Gdy piesi znajdowali się na przejściu, tuż przed nimi przejechał kierowca forda. Funkcjonariusze, widząc nieprawidłowe zachowanie kierowcy, natychmiast pojechali za pojazdem i po chwili zatrzymali go do kontroli drogowej.

- Kierujący fordem 34-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego został przebadany na stan trzeźwości. Badanie wykazało, że miał 0,79 promila alkoholu w organizmie. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że 34-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna przyznał, że nigdy nie miał prawa jazdy- przekazała KPP z Kolbuszowej.

Kontrola drogowa w Łężynach zakończona mandatem i odholowaniem motocykla
Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu dla pieszych, 34-latek został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Za pozostałe czyny kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę bez uprawnień odpowie przed sądem.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.