50-latek, który chciał sprzedać rowerek dziecięcy za pośrednictwem jednej z internetowych platform sprzedażowych, stracił 20 tys. złotych.
Ofiarą internetowych przestępców padł mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego, który próbował sprzedać rowerek dziecięcy na jednym z portali sprzedażowych. Krótko po aktywacji ogłoszenia z mężczyzną nawiązała kontakt zainteresowana kupnem osoba. Następnie przekonała go, że aby otrzymać przelew musi zalogować się na stronę "swojego" banku w przesłanym mu linku.

Nie podejrzewający oszustwa mężczyzna, wybrał swój bank i podała hasło oraz login do bankowości elektronicznej, a następnie zatwierdził logowanie. W ten sposób przestępca uzyskał dostęp do jego konta. Jak się okazało, do żadnej transakcji nie doszło, a sprzedający stracił 20 tys. złotych.

Bez prawa jazdy i pijany wiózł pijaną pasażerkę
Policjanci ostrzegają! Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i nie udostępniajmy danych pozwalających oszustom przejąć nasze oszczędności. Nie korzystajmy z linków, które otrzymujemy w wiadomościach. Samodzielnie wpisujmy adres internetowy danego serwisu ogłoszeniowego lub banku, a także sprawdzajmy, czy witryna jest bezpieczna. Aby to zrobić, należy popatrzyć na symbol stanu bezpieczeństwa po lewej stronie adresu internetowego. Po kliknięciu w ikonę kłódki będziemy mogli zobaczyć szczegóły i uprawnienia strony, a także podsumowanie informacji o stopniu prywatności połączenia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.