Operator koparki, podczas prac ziemnych przy jednej z firm na terenie lotniska w Mielcu, przy ul. Cop-u, wykopał niewybuch.
Oficer dyżurny mieleckiej jednostki przyjął zgłoszenie dotyczące odnalezienia niewybuchu podczas prac ziemnych przy ul. Cop-u w Mielcu, w rejonie jednej z firm zlokalizowanych na terenie lotniska. Operator koparki, w trakcie prowadzonych prac ziemnych zauważył, że podczas wykopywania ziemi zahaczył o przedmiot przypominający niewybuch. Przerwał pracę i o znalezisku powiadomił policję.

Miejsce to zostało natychmiast zabezpieczone przez funkcjonariuszy z mieleckiej komendy. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuch, to głowica pocisku rakietowego-artyleryjskiego, kal. 152 mm, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej.

Pościg za pijanym kierowcą
Dyżurny powiadomił o znalezisku saperów, którzy po przybyciu na miejsce sprawdzili teren wokół znaleziska, do głębokości 50 cm. W trakcie sprawdzania ujawnili jeszcze 2 granaty moździeżowe kal. 81 mm. Patrol minersko-saperski podjął niebezpieczne przedmioty, które zostaną zdetonowane.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.