Policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna zaatakował i ugodził nożem 27-latka, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
W środę o godz. 17.30, dyżurny stalowowolskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w rejonie garaży przy ul. Popiełuszki w Stalowej Woli doszło do zranienia mężczyzny. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 27-latek został w garażu zaatakowany i kilkakrotnie ugodzony nożem przez mężczyznę, który zbiegł z miejsca zdarzenia. Załoga pogotowia ratunkowego, po udzieleniu pierwszej pomocy, przewiozła rannego do szpitala.

Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślady, przeprowadzili oględziny i ustalili świadków, a następnie rozpoczęli poszukiwania zbiegłego napastnika. Podejrzewany mężczyzna został zatrzymany tego samego dnia w godzinach wieczornych.

18-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Stalowej Woli zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Zarzucany mu czyn jest zagrożony karą pozbawienia wolności nie krótszą niż 8 lat.

W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.