Troje nastolatków dewastowało wiatę przystanku autobusowego malując na niej farbą w sprayu.
Natychmiastową reakcją wykazał się kierujący pojazdem, który w czwartek (29 czerwca) po godz. 18 zauważył na jednej z ulic Jarosławia nieletnich, malujących farbą w sprayu przystanek autobusowy.

Mężczyzna zadzwonił pod numer alarmowy. W reakcji na to zgłoszenie, dyżurny skierował na miejsce funkcjonariuszy wydziału patrolowo-interwencyjnego. W okolicy przystanku autobusowego, policjanci zastali zgłaszającego mężczyznę, dwóch 12-latków i 10-latkę oraz ich rodziców.

Jeden z rodziców przyniósł z domu rozpuszczalnik i ręczniki, a następnie wręczył nieletnim. Dzieci usunęły wszystkie naniesione przez nich malunki oraz wyczyściły wiatę przystankową ze starych napisów i rysunków.

Wypadek na DW 990
Dzięki reakcji świadka, nie tylko zareagowali policjanci ale też rodzice, którzy wyciągnęli konsekwencje wobec swoich dzieci. Ważne jest, aby młodzi ludzie mieli świadomość odpowiedzialności za swoje czyny, oraz to, żeby rodzice kontynuowali dialog, ze swoimi pociechami na temat właściwych norm społecznych oraz szacunku dla własności publicznej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.