Dwie mieszkanki powiatu kolbuszowskiego straciły pieniądze w wyniku transakcji internetowych. Jedna z kobiet chciała sprzedać za pośrednictwem Internetu sukienkę, a druga leżaczek dziecięcy.
W ostatnim czasie do kolbuszowskiej jednostki zgłosiły się dwie kobiety, oszukane w wyniku transakcji internetowych..

Jedna z pokrzywdzonych zawiadomiła, że została oszukana podczas sprzedaży sukienki. Z ustaleń policjantów wynika, że kobieta wystawiła ogłoszenie o sprzedaży na jednym z popularnych portali handlowych. Sukienką szybko zainteresowała się klientka, która zdecydowała się na jej zakup. W trakcie dalszej korespondencji pokrzywdzona otrzymała na swój telefon link, za pośrednictwem którego miała otrzymać pieniądze. Po jego otwarciu kobieta zalogowała się do swojego banku, a następnie powtórzyła logowanie, ponieważ otrzymała informację, że operacja się nie powiodła. Kiedy pokrzywdzona zalogowała się do aplikacji bankowej z komputera okazało się, że jej konto jest zablokowane. W trakcie rozmowy z pracownikiem banku dowiedziała się, że z jej konta wykonano kilka przelewów na kwotę ponad 4 tysięcy złotych.

50-latka oszukana na "amerykańskiego żołnierza". Straciła 100 tys. zł
Kolejna z pokrzywdzonych mieszkanek powiatu kolbuszowskiego chciała sprzedać za pośrednictwem strony Internetowej leżaczek dziecięcy. Również i w tym przypadku zakupem szybko zainteresowała się klientka, która zaproponowała że wykona przedpłatę za towar. Kobieta przekazała także, że pokrzywdzona otrzyma wiadomość od firmy kurierskiej. Jak się okazało do wiadomości załączony był link, który należało otworzyć aby odebrać zapłatę. Po jego otwarciu kobieta zalogowała się do swojej aplikacji bankowej. W wyniku transakcji straciła ponad trzy tysiące złotych.

W obydwu sprawach prowadzone są postępowania.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.