Brzozowscy policjanci zaopiekowali się psem, który został znaleziony w Starej Wsi. Funkcjonariusze napoili czworonoga, nakarmili go i powiadomili schronisko. Zwierzę jest bezpieczne. Osoby posiadające informację do kogo należy pies proszone są o pilny kontakt.
Mundurowi każdego dnia pomagają drugiemu człowiekowi, to podstawowe zadanie każdego policjanta. Zdarzają się również takie sytuacje, kiedy funkcjonariusze niosą pomoc w nietypowych sytuacjach związanych z ratowaniem i pomocą zwierzętom.

Do takiej sytuacji doszło w środę, przed godz. 16. Zaalarmowani policjanci z Brzozowa, udali się w rejon drogi relacji Stara Wieś - Orzechówka, gdzie został prawdopodobnie porzucony pies. Na miejscu zastali kobietę, która zauważyła czworonoga i poprosiła o pomoc. Był to młody pies rasy mieszanej, wyglądem przypominający owczarka niemieckiego. Na szyi miał założoną kolczatkę oraz łańcuch, do którego dopięta była linka koloru fioletowego.

Dyżurny brzozowskiej komendy powiadomił o tym fakcie schronisko dla bezdomnych psów "Wesoły Kundelek" z Leska, które w takich sytuacjach interweniuje i zabezpiecza porzucone zwierzęta. Do czasu przyjazdu opiekuna ze schroniska, policjanci zaopiekowali się psem, nakarmili go i napoili. Zwierzę to było spokojne, wesołe i miało łagodne usposobienie. Pozostawionego na pastwę losu czworonoga, funkcjonariusze przekazali osobie ze schroniska. Zwierzę przebywa w Lesku i ma fachową opieką.

Policja publikuje zdjęcia psa i prosi o kontakt osoby, które wiedzą, kto jest właścicielem czworonoga. Wszelkie informacje mogące pomóc w jego ustaleniu, proszone są kierować się bezpośrednio do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, wybierając numer tel. - 47 8291 310

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.