W piątek, na dziedzińcu sanockiego zamku, policjanci odebrali awanse na wyższe stopnie policyjne.
Obchody Święta Policji w Sanoku rozpoczęła msza święta w intencji policjantów, pracowników policji, emerytów policyjnych i ich rodzin, która odbyła się w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Następnie na dziedzińcu sanockiego zamku odbył się uroczysty apel.

W obchodach uczestniczyli Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusz Matusiak oraz przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, reprezentanci służb mundurowych, instytucji i organizacji współpracujących z sanocką Policją w działaniach na rzecz bezpieczeństwa.

święto policji w Sanoku

Uroczystościom przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Sanoku nadkom. Tomasz Balawajder, który przywitał zaproszonych gości. W czasie swojego przemówienia, podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom sanockiej komendy. Złożył też gratulacje z okazji awansów. Docenił wzajemną współpracę sanockiej Policji z władzami samorządowymi, służbami mundurowymi oraz instytucjami.

Pożegnanie policjantów emerytów
W tym roku awanse na wyższe stopnie otrzymało 37 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Sanoku:
- 3 w korpusie oficerów
- 16 w korpusie aspirantów
- 16 w korpusie podoficerów
- 2 w korpusie szeregowych

święto policji w Sanoku

W czasie wystąpień głos zabrali zaproszeni goście. Nadinspektor Dariusz Matusiak Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie podziękował za dotychczasową służbę, gratulował awansów i życzył sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z wykonywania tak ważnych i odpowiedzialnych zadań. Wyraził również zadowolenie ze współpracy sanockiej Policji w samorządami oraz innymi instytucjami, które działają na rzecz bezpieczeństwa. Wiele ciepłych słów i gratulacji pod adresem sanockich policjantów wypowiedzieli także Piotr Uruski Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Janusz Cecuła Wicestarosta Sanocki oraz Jowita Nazarkiewicz Zastępca Burmistrza Miasta Sanoka.

Wszyscy goście, którzy przybyli na uroczysty apel skierowali do zgromadzonych policjantów i pracowników gratulacje oraz życzenia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.