Cudzoziemcy poszukiwani Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówek w Lubaczowie i Medyce.
26 lipca do kontroli w przejściu granicznym w Budomierzu zgłosiła się 25-letnia obywatelka Czech. Podczas odprawy mundurowi ustalili, że kobieta jest poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania przez czeski wymiar sprawiedliwości. Za jazdę pod wpływem substancji narkotycznych zgodnie z tamtejszym prawem grozi jej kara pozbawienia wolności.

Dzień wcześniej funkcjonariusze z przejścia granicznego w Medyce zatrzymali 36-letniego obywatela Ukrainy. Podczas kontroli okazało się, że dane mężczyzny figurują w międzynarodowej bazie poszukiwawczej. Władze Ukrainy wydały za nim czerwoną notę Interpolu. W toku dalszych sprawdzeń mundurowi powzięli informacje, że obcokrajowiec kilka lat temu, będąc pod wpływem alkoholu, spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Zgodnie z ukraińskim prawem grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Ukradli rurę drogową i samochód
W obu przypadkach cudzoziemcy decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.