Świadkowie udaremnili jazdę pijanemu kierowcy chevroleta, który miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz mężczyźnie grożą poważne konsekwencje prawne.
W poniedziałek dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu otrzymał zgłoszenie, że na ul. Ofiar Katynia zatrzymano kierującego samochodem, którego sposób jazdy wzbudzał podejrzenie. Świadkowie jechali za kierowcą chevroleta, który skręcił w lewo i uderzył w zaparkowany pojazd. Mężczyzna zaczął cofać samochodem, usiłując odjechać z miejsca. W tym czasie o zdarzeniu został poinformowany dyżurny przemyskiej Policji, który skierował na miejsce patrol.

Zareagował widząc pijanego kierowcę
- Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego ustalili, że zatrzymany 63-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego jest pijany. Miał około 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, teraz usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności - przekazała KMP w Przemyślu.

Postawa świadków zasługuje na pochwałę oraz słowa uznania. Dziękujemy za to, że nie pozostaliście obojętni i zareagowaliście, co w konsekwencji mogło uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie!

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.