Do końca roku potrwa modernizacja przystanków autobusowych w Rzeszowie. Prace obejmują wymianę wiat oraz nawierzchni zatoczek na 77 przystankach.
Zadanie ma na celu przebudowę zatok autobusowych w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić podróżnym, przede wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, korzystanie z komunikacji miejskiej. Na wyposażeniu każdego zmodernizowanego przystanku będzie podświetlany rozkład jazdy i oświetlenie wewnętrzne uruchamiane automatycznie po wejściu pasażera.

Zasilanie w energię elektryczną zapewnią tu panele fotowoltaiczne, które mają być częścią wiat. Wymiana krawężników na wklęsłe, wyposażenie peronów w kostkę integracyjną to działania jakie podejmowane są w celu ułatwienia podróży komunikacją miejską osobom niepełnosprawnym czy posiadającym drobne ograniczenia ruchowe.

Lista przystanków do modernizacji obejmuje m.in. lokalizacje przy ulicach: Budziwojskiej, Dąbrowskiego, Jana Pawła II, Kotuli, Kardynała Karola Wojtyły, Krogulskiego, Księżycowej, Leszka Czarnego, Olbrachta, Obrońców Poczty Gdańskiej, Przemysłowej, Sanockiej, Sikorskiego, Staromiejskiej, Św. Rocha, Trembeckiego, Wieniawskiego, Witolda i Żółkiewskiego.

Dodatkowo w 21 miejscach, gdzie nie zmieszczą się duże wiaty, zostaną zamontowane pylony z gablotą na rozkład jazdy. Część przystanków została już zmodernizowana, na pozostałych, jak np. przy ul. Wiktora prace właśnie trwają.

Inwestycja jest warta 16,8 mln zł i zostanie dofinansowana przez Unię Europejską.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.