W Nowym Żmigrodzie odbyła się XXII Spartakiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego.
W dniu 14 września w budynku hali sportowej w Nowym Żmigrodzie odbyła się najważniejsza impreza sportowa dla osób niepełnosprawnych XXII Spartakiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego.

Spartakiadę Sportową Środowiskowych Domów Samopomocy rozpoczęło uroczyste odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego", po czym nastąpiło wciągnięcie na maszt flagi olimpijskiej i zapalenie znicza olimpijskiego. Kolejnym punktem była wspólna modlitwa uczestników wydarzenia, poprowadzona przez ks. Stanisława Szajnę oraz uroczyste ślubowanie o przestrzeganiu zasad szlachetnej rywalizacji, zgodnej z zasadami fair- play, złożone zarówno przez uczestników jak i sędziów, które poprowadziła Małgorzata Łysik - Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie.

Następnie głos zabrał, reprezentujący Starostwo Powiatowe w Jaśle Jan Muzyka, który powitał przybyłych na turniej uczestników i zaproszonych gości, złożył podziękowania Wójtowi Gminy Nowy Żmigród za pomoc organizacyjną i finansową w realizacji zawodów, a wszystkim zawodnikom życzył szlachetnej, zdrowej rywalizacji.

Zgromadzonych gości i uczestników powitała też Jolanta Sawicka Wicewojewoda Podkarpacki. W swoim przemówieniu zaznaczyła, że sport to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim integracja wychowanków poszczególnych Środowiskowych Domów Samopomocy, po czym zwróciła się do przyszłych zawodników słowami: - Chciałabym, żebyście Państwo pamiętali, że nic nie jest tak ważne jak własna satysfakcja, własne dążenie do celu i realizowanie swoich marzeń.

W Spartakiadzie Sportowej wzięło udział około 60 Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa podkarpackiego, a każdy z nich reprezentowało czterech zawodników. Sportowcy rywalizowali w następujących konkurencjach: strzał na bramkę, rzut piłką do kosza, tor przeszkód oraz rzut piłką lekarską. Rywalizacje sportową w konkurencji "karmienie kotka" podjęli również przybyli na zawody goście.

Zwieńczeniem rywalizacji było uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród w postaci medali, pucharów, dyplomów i upominków trzem najlepszym zawodnikom poszczególnych konkurencji. Ponadto każdy z uczestników Spartakiady otrzymał pamiątkowy medal, a każdy Środowiskowy Dom Samopomocy statuetkę.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.