Wójt gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski podziękował Maciejowi Niziantemu z OSP Szczepańcowa, który 29 sierpnia bieżącego roku uratował życie mieszkańca Korczyny.
Podczas sobotniego (23 września) uroczystego przekazania średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Leśniówka, wójt gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski przekazał specjalne podziękowania druhowi Maciejowi Niziantemu z OSP Szczepańcowa.

Grzegorz Węgrzynowski wręcza podziękowania Maciejow Niziantemu

29 sierpnia br. przejeżdżając ulica Szeptyckiego w Korczynie zauważył dym wydobywający się z okien pobliskiego budynku.

- Zaniepokoiło mnie to, tym bardziej, że na co dzień jestem strażakiem OSP Szczepańcowa. Zatrzymałem samochód i pobiegłem w stronę tego budynku. Okazało się, że był otwarty. Wewnątrz było bardzo duże zadymienie, widoczność prawie zerowa. Powiadomiłem służby ratunkowe i wszedłem zobaczyć, czy kogoś nie ma. Przemieszczając się na kolanach, około dwóch metrów od wejścia zauważyłem w dymie sylwetkę mężczyzny. Przy pomocy przypadkowego przechodnia, który przybiegł zobaczyć, co się dzieje, ewakuowaliśmy poszkodowanego na zewnątrz przed dom. Mężczyzna był przytomny, ale nie był w stanie sam wyjść z budynku. Był już podtruty dymem - powiedział Maciej Nizianty.

Grzegorz Węgrzynowski i Maciej Nizianty

Wójt Grzegorz Węgrzynowski podkreślił, że dzięki postawie druha z OSP Szczepańcowa zostało uratowane życie drugiego człowieka.

- Chciałbym z całego serca wyrazić swoją głęboką wdzięczność za Twoje bohaterskie zaangażowanie. Dzięki Tobie sytuacja, która mogła się zakończyć tragicznie, została opanowana i przezwyciężona. Twoja gotowość do działania w obliczu zagrożenia jest prawdziwym wzorcem dla nas wszystkich - napisał wójt Grzegorz Węgrzynowski w specjalnym liście do Macieja Niziantego.

Wójt przekazał mu również pamiątkowy grawerton i okolicznościową koszulkę.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.