Odwiedzający park będą mogli korzystać m.in. z urządzeń do lekkich, rozciągających ćwiczeń. Będą tam także trejaże z ławkami i mnóstwo zieleni.
Park dla Seniora powstaje na os. Grota-Roweckiego w Rzeszowie, na terenie sąsiadującym z budynkiem Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Projekt parku przy ul. Staszica został przygotowany Zarząd Zieleni Miejskiej. Zgodnie z nim przy głównej alei parku zostały zamontowane trejaże z ławkami. Przy nich powstaną rabaty. Posadzona tam roślinność utworzy zielony dach.

fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie

Częścią parku będą także urządzenia do wykonywania lekkich, rozciągających ćwiczeń, które już pojawiły się przy Staszica oraz parklet, który połączy funkcję wypoczynkową oraz społeczną dzięki tzw. “biblioteczce miejskiej". W centralnej części parku, wśród istniejącej zieleni, stworzone zostaną kolejne rabaty z roślinnością. Częścią tego zadania są także nowe ławki oraz kosze na śmieci.

fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie

Większość elementów nowego wyposażenia parku jest już zamontowana. Obecnie trwają prace przy alejkach, przygotowywane są także nasadzenia roślinności. Zakończenie prac planowane jest w październiku. Koszt to blisko 600 tys. zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.